Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (338 entries)

en: (Default is 'secret')
ro: (Implicit este „secret”)

en: (Default is 160px)
ro: (Valoarea implicită este 160 px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ro: (filtrat din _MAX_ intrări totale)

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 10 minutes
ro: 10 minute

en: 120 seconds
ro: 120 de secunde

en: 15 seconds
ro: 15 secunde

en: 2 minutes
ro: 2 minute

en: 3 minutes
ro: 3 minute

en: 30 seconds
ro: 30 de secunde

en: 45 seconds
ro: 45 de secunde

en: 5 minutes
ro: 5 minute

en: 60 seconds
ro: 60 de secunde

en: 90 seconds
ro: 90 de secunde

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
ro: <span class="faded">(Implicit este 1 minut)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
ro: <span class="faded">(Implicit este 15 secunde)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detectați mai întâi adresa IP din următorul antet:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Gazdă</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Parolă</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Securitate</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Trimite un email de testare la</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Email expeditor</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nume expeditor</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
ro: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nume utilizator</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
ro: <strong>Cod de inserat după &lt;body&gt; cu prioritate pentru</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
ro: <strong>Cod de inserat înainte de &lt;/head&gt; cu prioritate pentru</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
ro: <strong>Cod de inserat în secțiunea subsol înainte de &lt;/body&gt; cu prioritate pentru</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
ro: <strong>Eroare:</strong> adresă de email nu este validă sau parola este incorectă.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
ro: <strong>Conținutul tău ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
ro: <strong>Conținutul tău app-ads.txt:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
ro: REDUCERI DE SFÂRȘIT DE AN ASE Pro! REDUCERE DE 20%. Este disponibilă oferta pe viață.

en: AVIF Support Status
ro: Stare suport AVIF

en: AVIF Upload
ro: Încărcare AVIF

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add Your Review
ro: Adaugă recenzia ta

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
ro: Adăugați clase &lt;body&gt; personalizate pe vizualizarea singulară a unora sau a tuturor tipurilor de post publice. Compatibil cu clasele deja adăugate utilizând <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">pluginul Custom Body Class</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
ro: Adaugă CSS personalizat pe toate paginile de administrare pentru toate rolurile de utilizator.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
ro: Adaugă CSS personalizat în toate paginile din partea din față pentru toate rolurile de utilizator.

en: Admin Interface
ro: Interfață de administrare

en: Admin Menu
ro: Meniu Administrare

en: Admin Menu Organizer
ro: Organizator meniu de administrare

en: Admin Menu Settings
ro: Setări Meniu Administrare

en: Admin Notices
ro: Notificări pentru administrator

en: After duplication, redirect to:
ro: După ce ai duplicat, redirecționează la:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
ro: După ce salvezi setările de mai sus, verifică mai jos dacă totul este configurat corect.

en: All %s
ro: Toate %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
ro: Permiteți elementelor de meniu de navigare personalizate să se deschidă în fila nouă

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ro: Permiteți elementelor de meniu de navigare personalizate să aibă linkuri care se deschid în noul tab al browserului prin atributul target=„_blank”. Atributul rel=„noopener noreferrer nofollow” va fi, de asemenea, adăugat pentru securitate sporită și beneficii SEO.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
ro: Permiteți unora sau tuturor rolurilor de utilizator să încarce fișiere SVG, care vor fi apoi curățate pentru a păstra securitatea.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
ro: De asemenea, dezactivează stilurile blocurilor/fișierele CSS în partea din față pentru tipurile de articol selectate.

en: Attempts<br />Lockouts
ro: Încercări<br />Blocări

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
ro: Publicarea automată a postărilor cu program ratat

en: Background
ro: Fundal

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
ro: Ocolește verificarea certificatului SSL. Acest lucru ar fi nesigur dacă emailul este livrat pe internet, dar ar putea ajuta în anumite scenarii WordPress locale și/sau containerizate.

en: Change Login URL
ro: Modifică URL-ul de autentificare

en: Clean Up Admin Bar
ro: Curăță Bara de Administrare

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
ro: Curățați paginile de administrare prin mutarea notificărilor într-un panou separat ușor accesibil prin bara de administrare.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
ro: Curățați și accelerați tabloul de bord prin dezactivarea completă a unora sau a tuturor widget-urilor. Widget-urile dezactivate nu vor încărca niciun activ și nici nu vor apărea în Opțiuni ecran.

en: Click to view hidden admin notices
ro: Dă clic ca să vezi notificările ascunse pentru administrator

en: Collapse
ro: Restrânge

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
ro: Dezactivează complet actualizările și actualizările automate ale nucleului, temelor și pluginurilor. De asemenea, va dezactiva verificările de actualizare, notificările și e-mailurile.

en: Configure
ro: Configurează

en: Content Duplication
ro: Duplicare conținut

en: Content Management
ro: Administrare conținut

en: Content Order
ro: Ordine conținut

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
ro: În prezent pentru REDUCERI LA SFÂRȘIT DE AN.  <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">reducere de 20%</a>.

en: Curves
ro: Curbe

en: Custom Admin CSS
ro: CSS personalizat în administrare

en: Custom Admin Footer Text
ro: Text personalizat pentru subsolul paginii de administrare

en: Custom Code
ro: Cod personalizat

en: Custom Frontend CSS
ro: CSS personalizat în partea din față

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
ro: Personalizați ordinea meniului de administrare și opțional schimbați titlul elementelor de meniu sau ascundeți unele elemente.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
ro: Personalizați textul pe care îl vedeți în subsolul paginilor wp-admin, altele decât această pagină de setări ASE.

en: DUPLICATE
ro: FĂ DUPLICAT

en: Default is %s
ro: Implicit este %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
ro: Valoarea implicită este 10. Un număr mai mare inserează codul mai aproape de &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
ro: Valoarea implicită este 10. Un număr mai mare inserează codul mai aproape de &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
ro: Valoarea implicită este 10. Un număr mai mic inserează codul mai aproape de &lt;body&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
ro: Textul implicit este: <em>Mulțumim că ai ales să creezi cu <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
ro: Textul implicit este: <em>versiune %s</em>

en: Description
ro: Descriere

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
ro: Dezactivați <strong>parole aplicații</strong> care a fost adăugat de la WordPress v5.6.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
ro: Dezactivează <strong>ecranul de setări al widget-urilor bazat pe blocuri</strong>. Restabilește ecranul clasic de setări pentru widgeturi atunci când se utilizează o temă clasică (fără blocuri). Acest lucru nu are niciun efect asupra temelor cu blocuri.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
ro: Dezactivați <strong>suportul emoji pentru pagini, postări și tipuri de postări personalizate</strong> pe partea de administrare și frontend. Suportul este util în primul rând pentru browserele mai vechi care nu au suport nativ pentru aceasta. Majoritatea browserelor moderne de pe diferite sisteme de operare și dispozitive au acum suport nativ pentru emoji-uri.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
ro: Dezactivați scriptul <strong>jQuery Migrate</strong> pe frontend, care nu ar trebui să mai fie necesar dacă site-ul dvs. utilizează o temă și pluginuri moderne.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
ro: Dezactivați <strong>încărcarea lentă a imaginilor</strong> care a fost adăugată nativ de la WordPress v5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
ro: Dezactivați <strong>numărul versiunii</strong> pe URL-urile resurselor statice menționate în &lt;head&gt;, care pot dezvălui numărul versiunii WordPress. Versiunile mai vechi pot conține breșe de securitate neremediate. Valabil pentru vizualizarea fără logare a paginilor. Acest lucru va crește, de asemenea, capacitatea de cache a activelor statice, dar poate avea consecințe neintenționate. Asigurați-vă că știți ce faceți.

en: Disable All Updates
ro: Dezactivează toate actualizările

en: Disable Comments
ro: Dezactivează comentariile

en: Disable Components
ro: Dezactivează componentele

en: Disable Dashboard Widgets
ro: Dezactivați widget-urile tabloului de bord

en: Disable Feeds
ro: Dezactivează fluxurile

en: Disable Gutenberg
ro: Dezactivează Gutenberg

en: Disable REST API
ro: Dezactivează REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
ro: Dezactivați accesul REST API pentru utilizatorii neautentificați și eliminați urmele URL din &lt;head&gt;, antetele HTTP și punctul final WP RSD.

en: Disable Smaller Components
ro: Dezactivează componentelor mai mici

en: Disable XML-RPC
ro: Dezactivează XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
ro: Dezactivați toate fluxurile RSS, Atom și RDF. Aceasta include fluxurile pentru postări, categorii, etichete, comentarii, autori și căutare. De asemenea, elimină urmele URL-urilor fluxurilor din &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
ro: Dezactivați comentariile pentru unele sau toate tipurile de postări publice. Atunci când sunt dezactivate, comentariile existente vor fi, de asemenea, ascunse pe partea din față a site-ului.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
ro: Dezactivați încărcarea fișierelor <strong>Dashicons CSS și JS</strong> pe partea frontală pentru vizitatorii site-ului public. Acest lucru ar putea afecta aspectul sau designul formularelor personalizate, inclusiv formularele de autentificare personalizate, dacă acestea depind de Dashicons. Asigurați-vă că verificați aceste formulare după dezactivare.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ro: Dezactivați tag-ul <strong>&lt;generator&gt;</strong> în RSS feed &lt;channel&gt;, care dezvăluie numărul versiunii WordPress. Versiunile mai vechi pot conține lacune de securitate nerezolvate.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
ro: Dezactivați tag-ul <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt;</strong> în &lt;head&gt;. Acesta nu este necesar dacă site-ul dvs. nu utilizează pingback sau client la distanță (XML-RPC) pentru a gestiona postările.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
ro: Dezactivați <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> în &lt;head&gt;. Aplicația WLW a fost abandonată în 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ro: Dezactivați tag-ul <strong>generator &lt;meta&gt;</strong> în &lt;head&gt;, care dezvăluie numărul versiunii WordPress. Versiunile mai vechi pot conține breșe de securitate nerezolvate.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
ro: Dezactivează <strong>editorul de teme și module</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
ro: Dezactivați editorul de <strong>plugin-uri și teme</strong>. <span class="warning-text">Rețineți că wp-config.php din acest site nu poate fi scris și constanta <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> este deja definită acolo. Fie trebuie să îl faceți inscriptibil pentru a face această setare funcțională, fie trebuie să modificați manual valoarea <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> acolo.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
ro: Dezactivați editorul de blocuri Gutenberg pentru unele sau toate tipurile de post aplicabile.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
ro: Dezactivați tag-ul implicit <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt;</strong> în &lt;head&gt;. Ignorat de motoarele de căutare, are utilitate practică minimă. De obicei, se preferă un plugin sau un serviciu shortlink dedicat care permite nume frumoase în linkurile scurte și urmărirea clicurilor atunci când partajați link-ul pe social media.

en: Dismiss
ro: Închide

en: Display Active Plugins First
ro: Afișează mai întâi modulele active

en: Display System Summary
ro: Rezumat sistem de afișare

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
ro: Afișați un panou care arată și face legătura cu toate dimensiunile disponibile atunci când vizualizați o imagine în biblioteca media. Util mai ales pentru a obține rapid URL-ul unei anumite dimensiuni a imaginii.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
ro: Afișați plugin-urile active / activate în partea de sus a listei Plugin-uri instalate. Utilă atunci când site-ul dvs. are multe pluginuri dezactivate pentru testare sau dezvoltare.

en: Display the registration date and time in the users list table.
ro: Afișează data și ora înregistrării în tabelul listă cu utilizatori.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
ro: Faci mai multe cu <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Este <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">disponibilă</a> oferta pe viață.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
ro: Trageți și plasați elementele de meniu în poziția dorită. Opțional, modificați titlurile elementelor de meniu ale pluginurilor/temelor terță parte sau ascundeți unele elemente până când le activați făcând clic pe „arată tot" în partea de jos a meniului de administrare.

en: Duplicate
ro: Fă duplicat

en: Duplicate %s
ro: Fă duplicat după %s

en: Duplicate this as draft
ro: Fă duplicat într-o ciornă

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
ro: Editezi și validezi cu ușurință conținutul <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> și <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
ro: Editezi și validezi cu ușurință conținutul <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
ro: Activezi cu ușurință îmbunătățiri și funcționalități care, de obicei, au nevoie de mai multe module.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
ro: Introduceți cu ușurință etichete &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; și &lt;style&gt;, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok și Twitter pixels, etc.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
ro: Înlocuiți cu ușurință orice tip de fișier media cu unul nou, păstrând ID-ul media existent, data publicării și numele fișierului. Astfel, niciun link existent nu se va strica.

en: Edit
ro: Editează

en: Edit screen
ro: Ecran de editare

en: Email Address Obfuscator
ro: Ascunderea adreselor de Email

en: Email Delivery
ro: Livrare emailuri

en: Email address only
ro: Numai adresă de email

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
ro: Permiteți atribuirea de roluri multiple în timpul creării și editării contului de utilizator. Aceasta poate fi util pentru a lucra cu roluri care nu sunt definite în nucleul WordPress, de exemplu, din pluginurile de comerț electronic sau LMS.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
ro: Activați ordonarea personalizată a diferitelor tipuri de conținut „ierarhic” sau a celor care acceptă „atribute de pagină”. Va apărea un nou submeniu „Ordine” pentru tipul (tipurile) de conținut activat(e). Pagina de listă „All {Posts}” pentru tipurile de post activate în wp-admin va utiliza automat ordinea personalizată.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
ro: Activați modul de depanare și emiteți informațiile de depanare în fișierul WordPress debug.log.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
ro: Activați log in, log out și log in/out dinamic pentru adăugarea la orice meniu.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
ro: Activați duplicarea cu un singur clic a paginilor, postărilor și postărilor personalizate. Termenii taxonomici corespunzători și informațiile meta ale postărilor vor fi, de asemenea, duplicate.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
ro: Permiteți paginilor, postărilor și/sau tipurilor de postări personalizate să aibă permalink-uri care trimit la URL-uri externe. Atributul rel=„noopener noreferrer nofollow” va fi, de asemenea, adăugat pentru securitate sporită și beneficii SEO. Compatibil cu linkurile adăugate utilizând <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Pagina Face Legătura La</a>.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
ro: Activează încărcarea fișierelor <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> în biblioteca Media. Poți să convertești fișierele PNG, JPG și GIF existente folosind un instrument precum <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enhance List Tables
ro: Îmbunătățește tabelele cu liste

en: Enhancements
ro: Îmbunătățiri

en: Error:
ro: Eroare:

en: Excerpt
ro: Rezumat

en: Expand
ro: Extinde

en: External Permalinks
ro: Legături permanente externe

en: Failed Login Attempts Log
ro: Jurnal încercări de autentificare eșuate

en: Failed login attempts:
ro: Încercări de autentificare eșuate:

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Feedback
ro: Impresii

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Find Out More
ro: Află mai multe

en: First
ro: Primul

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ro: Forțați toate linkurile către site-uri externe din conținutul postării, unde se utilizează cârligul (hook) <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">conținutul</a> să se deschidă în noul tab al browserului prin atributul  target="_blank" . Atributul rel=„noopener noreferrer nofollow” va fi, de asemenea, adăugat pentru securitate sporită și beneficii SEO.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
ro: Forțează utilizarea numelui sau emailului expeditorului definit mai sus. Va contramanda setările altor module.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
ro: Suportul AVIF complet necesită ca serverul / găzduirea dvs. să aibă <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compilată cu suport AVIF în PHP 8.1 sau mai mare, sau <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 sau mai mare</a> instalată. Fără oricare dintre acestea, puteți încărca fișiere AVIF, dar fără generarea automată a dimensiunilor mai mici ale miniaturilor. Majoritatea <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">browserelor desktop și mobile moderne</a> acceptă afișarea fișierelor AVIF.

en: Get ASE Pro
ro: Ia ASE Pro

en: Get It Now
ro: Obțineți Acum

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
ro: Oferiți meniului de administrare mai mult spațiu pentru a găzdui mai bine elementele mai late.

en: Heading
ro: Subtitlu

en: Heartbeat Control
ro: Control Heartbeat

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
ro: Îi ajuți pe alții să descopere ASE și poate îl <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">traduci</a> în limba ta.

en: Hide Admin Bar
ro: Ascunde bara de administrare

en: Hide Admin Notices
ro: Ascunde notificările pentru administrator

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
ro: Ascunde bara de administrare în partea din față pentru toate rolurile de utilizator sau numai pentru unele.

en: Hide until toggled
ro: Ascunde până când este comutat

en: I've reviewed
ro: Am revizuit

en: I've shared
ro: Am partajat

en: IP Address<br />Last Username
ro: Adresă IP<br />Ultimul utilizator

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
ro: Dacă setezi, va fi folosit următorul serviciu/cont SMTP pentru livrarea emailurilor tale.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
ro: Dacă este setat, următorul nume/email al expeditorului înlocuiește setările implicite ale nucleului WordPress, dar poate fi înlocuit de alte module care permit un nume/email personalizat al expeditorului, de exemplu module de formular.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
ro: Dacă apare o problemă</strong> și trebuie să recâștigați accesul la contul dvs. ca administrator, vă rugăm să vizitați următoarea adresă URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Dacă utilizați <strong>Ninja Firewall</strong>, vă rugăm să debifați "Blocați încercările de a obține drepturi administrative" (Block attempts to gain administrative privileges) în setările Politicilor Firewall înainte de a încerca să vizualizați ca utilizator non-admin pentru a <strong>preveni blocarea</strong> contului dvs. de administrator.

en: Image Sizes Panel
ro: Panou dimensiuni imagini

en: Image Upload Control
ro: Control încărcare imagini

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
ro: Îmbunătățiți utilitatea paginilor de listare pentru diferite tipuri de posturi și taxonomii, media, comentarii și utilizatori prin adăugarea/eliminarea de coloane și elemente.

en: Incorrect password.
ro: Parolă incorectă.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
ro: Inserează cod în &lt;head&gt;, &lt;body&gt; și &lt;footer&gt;

en: Invalid username/email or incorrect password.
ro: Numele de utilizator nu este valid/adresa de email nu este validă sau parola este incorectă.

en: Keep as is
ro: Păstrează-l așa cum este

en: Last
ro: Ultimul

en: Last Attempt On
ro: Ultima încercare pe

en: Last Login
ro: Ultima autentificare

en: Last Login Column
ro: Coloană cu ultima autentificare

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Left Side
ro: Partea stângă

en: Limit Login Attempts
ro: Limitează încercările de autentificare

en: Limit to
ro: Limitează la

en: Lines
ro: Linii

en: List view
ro: Vizualizare ca listă

en: Log In / Log Out
ro: Autentificare/dezautentificare

en: Log In/Out Menu
ro: Meniu autentificare/dezautentificare

en: Log In/Out | Register
ro: Autentificare/dezautentificare | Înregistrare

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
ro: Înregistrează ultima dată când utilizatorii de pe site s-au conectat și afișează data și ora în tabelul cu lista de utilizatori.

en: Login ID Type
ro: Tip de ID de autentificare

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
ro: Poate unele din aceste îmbunătățiri gratuite au fost utile pentru site-ul tău?

en: Maintenance Mode
ro: Mod mentenanță

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
ro: În prezent, Mod mentenanță este activat pentru acest site.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
ro: Administrează ads.txt și app-ads.txt

en: Manage robots.txt
ro: Administrează robots.txt

en: Max height:
ro: Înălțime maximă:

en: Max width:
ro: Lățime maximă:

en: Media Library Infinite Scrolling
ro: Derulare infinită în biblioteca Media

en: Media Replacement
ro: Înlocuire elemente media

en: Modify
ro: Modifică

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
ro: Modificați intervalul API-ului WordPress Heartbeat sau dezactivați-l pe paginile de administrare, pe ecranele de creare/editare a postărilor și/sau pe frontend. Acest lucru va ajuta la reducerea sarcinii CPU pe server.

en: Multiple User Roles
ro: Mai multe roluri de utilizator

en: Never
ro: Niciodată

en: New login URL:
ro: URL autentificare nouă:

en: Next
ro: Următor

en: No %s found
ro: Nu s-a găsit %s

en: No %s found in Trash
ro: Nu s-au găsit %s în coșul de gunoi

en: No data available in table
ro: Nu există date disponibile în tabel

en: No matching records found
ro: Nu am găsit nicio înregistrare care să se potrivească

en: None
ro: Niciunul

en: Not available
ro: Indisponibil

en: Notices
ro: Notificări

en: Obfuscate Author Slugs
ro: Ascunde slug-urile de Autor

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
ro: Obfuscați adresa de e-mail pentru a împiedica roboții de spam să o colecteze, dar faceți-o lizibilă ca o adresă de e-mail obișnuită pentru vizitatorii umani.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
ro: Obfuscați URL-urile paginii de autor expuse public care arată slug-urile / numele de utilizator ale utilizatorului, de exemplu <em>sitename.com/author/username1/</em> în <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, și emiteți erori 404 pentru URL-urile originale. De asemenea, ofuschează în /wp-json/wp/v2/users/ punct final REST API.

en: On admin pages
ro: Pe paginile de administrare

en: On post creation and edit screens
ro: Pe ecranele de creare și editare a articolelor

en: On the frontend
ro: În partea din față

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
ro: Odată activat, puteți găsi elementul <a href="%s">Meniu Admin</a> în meniul Setări.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
ro: În baza de date sunt păstrate doar ultimele 1.000 de înregistrări.

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
ro: Ups, ceva nu a funcționat</span>.<br />Vă rugăm să verificați din nou setările și adresa de e-mail de destinație.

en: Open All External Links in New Tab
ro: Deschide toate legăturile externe într-o filă nouă

en: Optimizations
ro: Optimizări

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
ro: Sau ajută la îmbunătățirea ASE <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">spunându-ne părerea ta</a>

en: Order
ro: Comandă

en: Password
ro: Parolă

en: Password Protection
ro: Protecție cu parolă

en: Password can not be empty.
ro: Parola nu poate fi goală.

en: Password protection is currently enabled for this site.
ro: În prezent, protecția cu parolă este activată pentru acest site.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
ro: Protejați întregul site cu parolă pentru a ascunde conținutul de ochii publicului și de roboții / crawlerele motoarelor de căutare. Administratorii conectați pot accesa în continuare site-ul ca de obicei.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
ro: Efectuați redirecționarea 301 (permanentă) către pagina de pornire pentru toate paginile 404 (nu au fost găsite).

en: Perform Replacement
ro: Fă înlocuirea

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
ro: Vă rugăm să ștergeți memoria cache</strong> după activarea sau dezactivarea modului de întreținere. Acest lucru asigură că vizitatorii site-ului văd fie pagina de întreținere, fie conținutul real al fiecărei pagini.

en: Please consider supporting ASE.
ro: Vă rugăm să luați în considerare sprijinirea ASE.

en: Posts
ro: Postări

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
ro: Evitați supraîncărcarea bazei de date prin limitarea numărului de revizuiri păstrate pentru unele sau toate tipurile de postări care acceptă revizuiri.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
ro: Împiedici atacurile cu forță-brută limitând numărul de încercări de autentificare eșuate permise pentru fiecare adresă IP.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
ro: Împiedicați componentele mai mici să ruleze sau să se încarce. Faceți ca site-ul să fie mai sigur, să se încarce puțin mai repede și să fie mai optimizat pentru explorarea de către motoarele de căutare.

en: Previous
ro: Anterior

en: Product Image
ro: Imagine produs

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
ro: Protejați-vă site-ul împotriva atacurilor prin forță brută, DOS și DDOS prin <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. De asemenea, dezactivează trackback-urile și pingback-urile.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
ro: Reactivează derularea infinită în vizualizarea ca grilă a bibliotecii Media. Este utilă pentru derularea într-o bibliotecă mare.

en: Redirect 404 to Homepage
ro: Redirecționează erorile 404 la prima pagină

en: Redirect After Login
ro: Redirecționează după autentificare

en: Redirect After Logout
ro: Redirecționează după dezautentificare

en: Redirect to:
ro: Redirecționează la:

en: Registered
ro: Înregistrat

en: Registration Date Column
ro: Coloană Dată de înregistrare

en: Remove 'Howdy'
ro: Eliminați 'Salutare'

en: Remove WordPress logo/menu
ro: Înlătură logoul/meniul WordPress

en: Remove comments column
ro: Înlătură coloana comentarii

en: Remove comments counter/link
ro: Eliminați contorul/legătura de comentarii

en: Remove customize menu
ro: Înlătură meniul de personalizare

en: Remove date column
ro: Înlătură coloana cu date

en: Remove home icon and site name
ro: Înlătură iconul prima pagină și numele site-ului

en: Remove new content menu
ro: Înlătură meniul conținut nou

en: Remove tags column (for posts)
ro: Înlătură coloana etichete (pentru articole)

en: Remove the Help tab and drawer
ro: Eliminați fila și sertarul Ajutor

en: Remove updates counter/link
ro: Îndepărtați contorul/legătura actualizărilor

en: Remove various elements from the admin bar.
ro: Înlătură diverse elemente din bara de administrare.

en: Replace Media
ro: Înlocuiește media

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
ro: Redimensionați imaginile mari, încărcate recent, la o dimensiune mai mică și ștergeți fișierele încărcate inițial. BMP-urile și PNG-urile netransparente vor fi convertite în JPG-uri și redimensionate.

en: Restrict login ID to username or email address only.
ro: Restricționează ID-ul de autentificare numai la numele de utilizator sau adresa de email.

en: Review
ro: Recenzie

en: Revisions Control
ro: Control revizii

en: Right Side
ro: Partea dreaptă

en: SE Visibility: OFF
ro: Vizibilitate SE: DEZACTIVATĂ

en: SVG Upload
ro: Încărcare SVG

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Search %s
ro: Căutare %s

en: Search Engines Visibility Status
ro: Stare vizibilitate pentru motoare de căutare

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
ro: Motoarele de căutare sunt descurajate să indexeze acest site. Dă clic ca să modifici setările.

en: Search...
ro: Căutare...

en: Search:
ro: Caută:

en: Security
ro: Securitate

en: Select New Media File
ro: Selectează un fișier media nou

en: Select an Image
ro: Selectează o imagine

en: Send Now
ro: Trimite acum

en: Sending test email...
ro: Trimit emailul de testare...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
ro: Setați o adresă URL de redirecționare personalizată pentru toate sau unele roluri de utilizator după autentificare.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
ro: Setați o adresă URL de redirecționare personalizată pentru toate sau unele roluri de utilizator după deconectare.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
ro: Setați numele expeditorului și adresa de e-mail personalizate. Opțional, utilizați un serviciu SMTP extern pentru a vă asigura că e-mailurile de notificare și tranzacționale de pe site-ul dvs. sunt livrate către inbox-uri.

en: Set interval to once every
ro: Setează intervalul la o dată la fiecare

en: Set the password:
ro: Setează parola:

en: Set width to
ro: Setează lățimea la

en: Share about ASE on:
ro: Partajează despre ASE pe:

en: Show All
ro: Arată tot

en: Show Custom Taxonomy Filters
ro: Arată filtrele pentru taxonomii personalizate

en: Show ID column
ro: Arată coloana cu ID-uri

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
ro: Afișați ID-ul în rândurile de acțiune împreună cu linkurile pentru editare, vizualizare etc.

en: Show Less
ro: Arată mai puțin

en: Show _MENU_ entries
ro: Arată intrări _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
ro: Afișați o pagină de întreținere personalizabilă pe frontend în timp ce efectuați o scurtă întreținere a site-ului dvs. Administratorii conectați pot vizualiza în continuare site-ul ca de obicei.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
ro: Afișează filtru(e) suplimentar(e) pe tabelele de listă pentru taxonomii ierarhice, personalizate.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
ro: Arată starea barei de administrare când motoarele de căutare sunt setate să descurajeze indexarea site-ului. Aceasta este setată prin bifa „Vizibilitate pentru motoare de căutare” în Setări >> Afișare.

en: Show excerpt column
ro: Arată coloana rezumate

en: Show featured image column
ro: Arată coloana imagini reprezentative

en: Show file size column in media library
ro: Afișează coloana dimensiuni fișiere în biblioteca Media

en: Show last modified column
ro: Arată coloana Ultima modificare

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
ro: Afișați administratorilor un rezumat rapid al sistemului pe care rulează site-ul, în widgetul tabloului de bord „Dintr-o privire". Aceasta include software-ul serverului web, versiunea PHP, software-ul bazei de date și adresa IP a serverului.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ro: Arăt de la 0 la 0 din 0 intrări

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ro: Arăt de la _START_ la _END_ din _TOTAL_ intrări

en: Site Identity on Login Page
ro: Identitate site pe pagina de autentificare

en: Stripes
ro: Dungi

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
ro: E-mailul de test a fost procesat cu succes</span>.<br />Vă rugăm să verificați inbox-ul e-mailului de destinație pentru a verifica livrarea cu succes.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
ro: Fișierul curent va fi înlocuit cu fișierul încărcat sau selectat (de același tip), păstrând în același timp ID-ul curent, data publicării și numele fișierului. Astfel, toate legăturile existente rămân funcționale.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
ro: Azi, acest site este în mentenanță pentru o perioadă mai lungă. Îți mulțumim pentru răbdare.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
ro: Pentru a exclude o imagine de la conversie și redimensionare, adăugați sufixul "-nr" la numele fișierului, de ex. foto-pasare-4k-nr.jpg

en: Translate
ro: Tradu

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
ro: Declanșează publicarea postărilor programate de toate tipurile marcate cu " planificare ratată ", de fiecare dată când site-ul este vizitat.

en: Use Selected Image
ro: Folosește imaginea selectată

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
ro: Utilizați un shortcode ca în următoarele exemple pentru a afișa o adresă de e-mail în partea frontală a site-ului dvs: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> pentru a afișa adresa de e-mail pe propria linie</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> pentru a afișa e-mailul în linie</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
ro: Utilizați pictograma site-ului și URL-ul pentru a înlocui logo-ul WordPress implicit cu link-ul către wordpress.org pe pagina de conectare. Accesați <a href="%1$s">Setări generale</a> sau <a href="%2$s">Personalizare</a> pentru a seta sau modifica pictograma site-ului.

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Username only
ro: Numai nume de utilizator

en: Utilities
ro: Utilități

en: Validate with:
ro: Validează cu:

en: Various Admin UI Enhancements
ro: Diverse îmbunătățiri la interfața de administrare

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
ro: Diverse îmbunătățiri mai mici pentru diferite părți ale interfeței de administrare.

en: View
ro: Vezi

en: View Admin as Role
ro: Vezi administrator ca rol

en: View Content
ro: Vezi conținutul

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
ro: Vizualizați paginile de administrare și site-ul (conectat) ca unul dintre rolurile de utilizator non-administrator.

en: We'll be back soon.
ro: Vom reveni în curând.

en: Welcome to WordPress
ro: Bine ai venit la WordPress

en: Wider Admin Menu
ro: Meniu de administrare mai lat

en: Write a quick, 5-star review for ASE
ro: Scrie o recenzie rapidă, de 5 stele, pentru ASE

en: X / Twitter
ro: X (Twitter)

en: e.g. backend
ro: de exemplu, partea administrativă

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
ro: încercări de autentificare eșuate permise înainte de blocarea de 15 minute

en: for:
ro: pentru:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
ro: blocarea va (blocările vor) bloca alte încercări de autentificare pentru 24 de ore

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ro: pixeli <span class="faded">(implicită este 1920 pixeli)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ro: pixeli. <span class="faded">(Implicită este 1920 pixeli)</span>

en: revisions for:
ro: revizii pentru:

en: with AVIF support
ro: cu suport AVIF

en: without AVIF support
ro: fără suport AVIF
